logotype
image1 image1 image1

Aktualności

#RazemDlaNauczycieli

 gfrf

W czerwcu 2020 roku grupy języka angielskiego 1GIM A1, 1GIM B2, 1SP B2, prowadzone przez panią Lucynę Białowąs biorą udział w projekcie #RazemDlaNauczycieli. Jest to projekt fundacji Girls Future Ready, który polega na połączeniu uczniów szkół polskich z mentorami ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady. Ideą projektu jest przeprowadzenie lekcji online w celu usprawnienia umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim poprzez kontakt z rdzennym uĹźytkownikiem języka. Mentor działa w ramach wolontariatu, moĹźe zostać nim nauczyciel akademicki, szkolny lub uczeń. Fundacja przydziela mentora na podstawie dostępności moĹźliwej z obu stron.


Naszym mentorem został James Ubi, nastolatek, nowojorczyk, który mieszka i uczy się w dzielnicy State Island. Jego szkoła to New Dorp High School https://www.newdorphs.org/, a ulubiony sport to siatkówka. KaĹźda z grup będzie miała okazję spotkać się z naszym nowym "nauczycielem" 4 razy w czerwcu.


Warto nadmienić, Ĺźe załoĹźycielką fundacji Girls Future Ready jest równieĹź nastolatka, Zofia Kierner. Jej pomysłowość, operatywność, pracowitość i chęć niesienia pomocy warta jest przeanalizowania i dyskusji podczas lekcji, nie tylko języka angielskiego.

 

 

ubi

 

Oto filmiki od Zosi. Zachęcamy do obejrzenia!

1)      FILM O PROJEKCIE - #RazemDlaNauczycieli 

 2)      FILMIK O ZAŁOĹťENIU DZIAŁALNOŚCI NONPROFIT 

https://1drv.ms/v/s!AqFXvMv1ajthha5xfecwlng0Ex99fg

2021  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk